CCNA sertifikatas

Cisco CCNA (Cisco Certified Network Associate) sertifikatas yra pats populiariausias tinklų sertifikatas ir vienas iš pačių populiariausių IT sertifikatų pasaulyje. Šis sertifikatas dažnai būna įrašytas darbo skelbime prie reikalavimų netgi jei darbe nereikės tiesiogiai dirbti su Cisco įranga. Dėl savo populiarumo, sudėtingumo ir išsamumo CCNA sertifikatas ilgainiui tapo tinklų inžinieriaus išsilavinimą žyminčiu standartu.

CCNA egzaminas

Norint gauti CCNA sertifikatą reikia išlaikyti CCNA egzaminą. Yra du būdai jam išlaikyti. Galima laikyti vieną bendrą CCNA egzaminą, kurio metu per 90 minučių reikia atsakyti į 45-55 klausimus. Arba galima egzaminą laikyti dalimis: ICND1 ir ICND2 egzaminus. Kiekvienoje iš šių dalių reikia per 75-90 minučių atsakyti į 40-50 klausimų. Anksčiau CCNA buvo tik vienas egzaminas, bet ilgainiui egzamino turinys taip išsiplėtė, kad egzaminas buvo padalintas į 2 dalis. Cisco istoriškai paliko galimybę laikyti vieną bendrą egzaminą.

Kiekvienam Cisco egzaminui yra priskirtas kodas. Bėgant laikui technologijos keičiasi, todėl Cisco atnaujina ir egzaminų turinį ir klausimus. Pasikeitus turiniui, egzamino pavadinimas lieka tas pats, bet pasikeičia egzamino kodas. Dabartinio, paties naujausio CCNA egzamino kodas yra 640-802. ICND1 egzamino dabartinis kodas yra 640-822, o ICND2 egzamino kodas 640-816.

Jei pasirinksite laikyti vieną bendrą CCNA egzaminą, tuomet jį išlaikę iškart gausite CCNA sertifikatą. Jei pasirinksite laikyti egzaminą dalimis, tuomet išlaikę pirmą dalį ICND1, gausite CCENT sertifikatą, o išlaikę antrą dalį ICND2, gausite CCNA sertifikatą.

Egzaminų centrai

CCNA kursai ir egzaminas susideda iš kelių komponentų. CCNA egzamino medžiagą ir klausimus parengia kompanijos Cisco mokymų padalinys. Tačiau paties egzamino Cisco nevykdo ir kursų nedėsto. Kursus dėsto daugybė mokymo įstaigų visame pasaulyje, o egzaminą vykdo testavimo centras. Cisco turi sutartį su testavimo centru Pearson Vue, todėl egzaminą reikia laikyti bet kuriame Pearson Vue testavimo centre. www.pearsonvue.com galite pamatyti testavimo centrų sąrašą ir pasirinkti jums patogiausią testavimo centrą.

CCNA egzamino kaina

Egzamino kaina visiems studentams pasaulyje yra vienoda ir šiuo metu siekia 295 USD už vieną bendrą CCNA egzaminą (640-802) arba po 150 USD tiek už ICND1 (640-822) egzaminą, tiek už ICND2 (640-816) egzaminus. Taigi, laikant vieną bendrą CCNA egzaminą galima sutaupyti 5 dolerius ir 90 minučių savo laiko, jokio kito skirtumo nėra. Beje, atkreipkite dėmesį, kad egzaminų kainas Pearson Vue nurodo be PVM (pridėkite 21%).

Plačiau apie CCNA sertifikatą skaitykite Cisco CCNA puslapyje.

Cisco sertifikatų sistema

CiscoPyramid_Revised

Cisco sertifikatų struktūra

Šiuolaikinė kompiuterių tinklų įranga yra labai sudėtinga ir su ja dirbti gali tik specialų pasiruošimą turintys inžinieriai. Cisco sukūrė sertifikatų sistemą, padedančią nustatyti inžinieriaus sugebėjimus dirbti su Cisco įrenginiais.

Sertifikatai pagal sudėtingumą skirstomi į 5 lygius:

 • Entry (pradinuko lygis)
 • Associate (pagalbininko lygis)
 • Professional (specialisto lygis)
 • Expert (eksperto lygis)
 • Architect (architekto lygis)

Sertifikatai dar skirstomi pagal technologijas:

 • Routing & Switching (komutavimas ir maršrutizavimas)
 • Security (saugumas)
 • Service Provider (interneto tiekėjai)
 • Service Provider Operations (inteneto tiekėjų techninis centras)
 • Wireless (bevielis ryšys)
 • Design (projektavimas)
 • Storage Networking (duomenų saugyklos)
 • Voice (interneto telefonija)
 • Data Centre (duomenų centrai)

Sertifikatai galioja 2-3 metus, todėl juos reikia nuolat atnaujinti. Keičiantis technologijoms, Cisco atnaujina ir sertifikatus. Kartais senų technologijų sertifikatai išimami iš sistemos, pvz, buvo išimti šie seni sertifikatai: ISP-Dial, WAN Switching. Paskutiniai naujai įvesti sertifikatai yra Wireless ir Service Provider Operations. Plačiau apie visų lygių sertifikatus skaitykite Cisco sertifikatų svetainėje.

Apie Cisco

Kompaniją Cisco Systems 1984 m. įkūrė vyras ir žmona, Stanfordo universiteto mokslininkai. Pirmasis jų gaminys buvo maršrutizatorius – pirmasis pasaulyje maršrutizatorius, susilaukęs komercinės sėkmės. Nuo pat įkūrimo kompanija pirmavo pagal kompiuterių tinklų technologijų atradimus. Kai kurie produktai, pvz, maršrutizatorius 2500 ar komutatorius 6500, buvo tokie sėkmingi, kad buvo pardavinėjami daugiau nei dešimtmetį praktiškai nepakeisti. Tai retas reiškinys IT pasaulyje, kuriame technologijos keičia viena kitą labai greitai. Kompanija ilgainiui tapo tinklų technologijų įrangos monopoliste, o 2000 m. pradžioje vienu metu netgi buvo pati brangiausia kompanija pasaulyje. Šiandien Cisco vis dar pirmauja visuose tinklų technologijų segmentuose: maršrutizavimo ir komutavimo, saugumo, interneto telefonijos, bevielio ryšio technologijų, duomenų centrų ir kt. segmentuose.

One Response to CCNA sertifikatas

 1. Marius Petkevicius says:

  Laba diena,
  norejau paklaust ar yra organizuojami CCNA kursai? Ir kokia kaina
  Aciu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>